Wordpress Cache Eklentisi: Powered Cache - Mehmet Barun
Genel

WordPress Cache Eklentisi: Powered Cache

Merhaba arkadaşlar bugün size bir başka cache eklentisi hakkında bilgi aktarmaya çalışacağım. Eklentimizin adı Powered Cache’dir. Eklentinin premium ve ücretsiz olarak sunulan iki adet sürümü mevcut.  Eklentinin yapımcısı bir Türk. Bu eklentinin diğer eklentilerden farkı ne neresi eksik ya da neresi fazla buna karar verecek olan kişi sizsiniz. Bu eklenti daha çok yeni kullanılmaz gibi bir düşünceye sahipseniz yanılıyorsunuz. Unutmayın eski olan hiçbir yazılım yeni olma sürecinden geçmeden üretilemez. Bu sebepten Powered Cache eklentisine bir şans vermenizi öneriyorum.

 

 

Eklentinin kafa karıştıran bir kurulumu yok oldukça sade ve hızlıca kurabileceğiniz bir eklenti. Page Cache özelliğini aktif ettiğinizden  itibaren .htaccess dosyasına gerekli dosları ekleyerek bloğunuzun cachesini oluşturmaya başlayacaktır. Eklentinin artılarından biriside responsive bir tasarıma sahip değilseniz mobil için cacheyi ayrıca oluşturmanız mümkün.

 

CDN kullanıyorsanaız birden fazla CDN Hostname eklemeniz ve birden fazla zone tanımlamanız mümkün.

Dahili Eklentiler

Eklentinin içersinde Cloudflare ve Varnish Cache gibi dahili eklentilerle tam bloğunuza göre diyebilitim.  Eklentinin artılarından birisi kafakarıştıran bir kuruluma sahip olmaması ve bloğunuzun en çok ihtiyacı olan cache ihtiyacını karşılamak için oldukça yeterli e sizin ve bloğunuz tercih edebileceğiniz en iyi cache eklentilerinden birisi.

Gelelim eklentiyi nereden indireceksiniz.

Powered Cache Ücretsiz Sürüm: https://wordpress.org/plugins/powered-cache/

Powered Cache Premium Sürümü: https://poweredcache.com

 

Üstte debahsettiğim gibi eklentinin 2 sürümü mevcut. Kurulum için takıldığınız bir yer olursa ya da bir sorunla karşılaşırsanız bloğumun üst kısmında yer alan iletişim kısmından bana ulaşabilirsiniz. WP Super Cache ve W3 Total Cache’den artıları hem daha hızlı hem de WP Fastest Cache eklentisi gibi gerek kurulum açısından gerekse ayarları açısından kafa karıştırıcı olmamasından ötürü bloğunuzu daha az yooracaktır. Biliyorsunuz ki kurulum ve ayarlar ne kadar kalabalık ve kafa karıştırıcı olursa eklentinin düzgün yüklenmesi ve düzgün çalışması da buna istinaden daha zor olacak ve genel olarak yaşadığınız sorundan ötürü mevcut yedeğe dönüp eklentiyi yüklemekten vazgeçeceksiniz. Ancak Powered Cache ve WP Fastest Cache eklentisinde bu tür karmaşıklar olmadığı için içiniz rahat bir şekilde kurulumu tamamlayıp, eklentininkucağına bloğunuzu bırakabilirsiniz.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.