Telefondan Uzaklaşmayı Başarın - Mehmet Barun
Benim Alanım

Telefondan Uzaklaşmayı Başarın

Meraba arkadaşlar

Zorda olsa telefondan uzaklaşmayı başardım. Son 4-5 yıldır hayatımın vazgeçilmezleri arasında yer verdiklerimden birisi olan telefondan altta linkini vereceğim konu sayesinde epey mesafe koydum.

Whatsapp’ı Sahte Numara ile Kullanmak

Meğer beno telefona çok yakın tutan uygulamalardan birisi de whatsapp mış. Bu uygulama sayesinde numaramı değiştirdim ve neredeyse kimseyle paylaşmadım birkaç arkadaşım dışında. Çevrem ve buna bende dahil olmak üzere SMS i fazla kullanmadığımız için bana pek fazla mesaj atan olmadı arayanlar hariç. Çok zor da olsa telefonu kendi amacı için kullanmayı başardım. Zaten sosyal medya hesaplarımdan facebbok u messenger için kullananıyordum şimdilerde telefonumu elime alırsam birilerinin mesaj attığını görüyorum. Telefon elimde olmadığı için çok sevdiğim sosyal medya hesaplarımdan twitteri da çok fazla killandığım söylenemez hatta son zamanlarda bloguma yeni bir makale eklersem kullanıyorum diyebilirim.

 

Oyun olarak sadece 101 Okey oynarım ama bunu genelde kafelerde yaparım ama olurda canım çok sıkılırsa nadiren telefonumdan da oynarım ama kafede arkadaşlarımla oynarken aldığım heyecanı almadığım için 1-2 el oynayıp sıkılır bırakırım. Son zamanlar oldukça popüler olan oyunlar arasında yer alan Clash of Clans oyunu gençleri kendisine tamamen kilitlemiş durumda. Bende bir kaç yıl öncesine kadar Metin2 bağımlısıydım. Online oyun oynamak bunu gerektiriyor galiba. Sabahlara kadar oynar okulda uyurdum eve gelincede tekrar bilgisayar başına otururduu. En son arkadaşlarımdan ve ailemden uzaklaştığımı hissedince bırakmıştım. Şimdiierde ise oyun başında geçirdiğim zamana ne kadar pişmanım. Umarım sizde benim yaptığım hatayı yapmazsınız.

Kısaca zamanınızı nelere ayırabileceğinize bakalım. Hayatınızdan oyunları ve telefonu çıkardığınızda;

Kitap Okuyun

Elinize bir kahve alıp kitabın kokusunu içinize çekerek macera atılmaya başlayın. Hem macerayı seçmek sizin elinizde. Nasıl mı? İster polisiye ister aşk kısaca siz neye önem veriyorsanız. Neyi seviyorsanız onu okuyum zaten zamanla alışıp bırakamayacak ve her geçen gün kitap aramaya başlayacaksınız ve zamanla diksiyonunuzun bile düzeldiğini hissedeceksiniz.

Arkadaşlarınızla Zaman Geçirin

Ben arkadaşlarımla gezmeyi ve sigara içmeyi severim çünkü konuşurken onlarla sorunlarımı paylaşırım ve buna bağlı olarak sanki sorunum geçmiş gibi hissederim. Ama bunu yaptığım bir elin parmaklarını geçmez. Önemli olan arkadaş ve arkadaşcık arasındaki farkı bilmektir. Bu demek olmuyor ki arkadaşınız 1 2 tane olsun aslında bu düşüncede yanlış onlarca arkadaş dediğim insan varken bunun 4-5 i gerçek arkadaşımdır. Kısaca özetlemek gerekirse iki tane 5 Tl de 10 Tl. Bir tane  10 Tl de. Arkadaş sizi okada götürür b*kada.

Spor Yapın

Bu benim eksik tarafım. İlkokul yıllarında lisanslı güreşciydi. Sonrasıda bıraktım ve spordan nefret eden bir hale geldim. Geçtiğimiz günlerde bel fıtığı ameliyatı oldum. Doktorum bana yüzmeye başlamamı söyledi ama hale önemsemiyorum. Siz siz olun ama ben olmayın.

Bu liste böyle uzar gider. Kişisel Blog adresimi takip ederseniz sevinirim. Gülücükle kalın. 🙂

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

2 Yorum

  • Son bir kac aydır beni de rahatsiz etmeye başladı bu telefon bağımlılığı. Bu gerçekten bir bağımlılık…sürekli elimde olsun,şarjı bitmesin, bakayim kim ne yazmış, kimler neler paylaşmış…bu düşüncelerle telefon bağımlısı oldum…bazen kendi kendime sınır koyuyorum.mesela “1 saat elime telefon almicam” gibi.ama resmen kendimi kandiriyorum bir sekilde ve sonuç telefon elimde…doktora bile gitmeyi düşündüm bunun için…herhangi bir oyun bağımlılığım ya da sürekli mesajlaştığım arkadaşlarim da yok ama ama bu bağımlılıktan nasil kurutlacagimi bilemiyorum…ama bir adim atmak gerek…simdi hemen telefonu bırakıp bir kitap okumaya gidiyorum 🙂 tesekkurler paylasim icin

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.