Takip Edilmesi Gereken Bloglar - Mehmet Barun
Genel

Takip Edilmesi Gereken Bloglar

Merhaba arkadaşlar, Takip Edilmesi Gereken Bloglar başlıklı yazıma hoş geldiniz. Başlığım biraz emir kipi içeriyor kusuruma bakmayın. Bu listemde olan bloglar benim sürekli olarak takip ettiğim ve size önermem gerektiğini düşündüğüm aynı zamanda da benim örnek almış olduğum bloglardır. Sıralamayı rast gele yapacağım çünkü hepsi de bir birinden değer verdiğim bloglar. Çünkü her birisi bana yeni bir şeyler kazandırıyor. Bunların arasında wordpress blogları olduğu gibi kişisel bloglarda var. Ancak takip ettiğim blog sayısı bir elin parmağını geçmeyecek kadar az. En azından size göstermek istediğim bloglar o kadar.

Peki Bu Blogları Neye Göre Belirledim

Cevabı çok basit. Çoğunu google üzerinden bulduğum gibi çoğunu da webmaster forumları üzerinden bulup kaliteli bloglar olduğuna inandığım blogları paylaşma ihtiyacı duydum. Belki sizinde ihtiyacınız olacağını ve istenilen bloglara kolayca ulaşmanızı sağlayacak bu yazımda ve paylaşmış olduğum bloglardan backlink elde etmek için de kullanabilirsiniz. Sonuçta otomatik olarak oluşturulan binlerce backlinkten doğal olarak oluşturulan bir backlink daha makbuldur hemde spam yemek gibi bir durumda söz konusu olmayacaktır. Hem yorum alan blog kazanacak hemde sizin blogunuz kim bilir belkide yorum atmış olduğunuz blog sahibi de sizi takip listesine alacak.

 

Gelelim Bu Blog Listelerine

burakgoc-logo  Burak Göç Kişisel Blog

Tesadüfen bulmuş olduğum bu blog gerçekten samimi olmasının yanı sıra tasarım olarak dikkatimi çekmiş ve samimi bir yazara ait. Bazen gündelik hayatında kullandığı aksesuarlar hakkında bilgi veren bazen de çeşitli yazılımlar hakkında bilgi veren yazar aynı zamanda wmaracı (webmaster forum moderatörü) Kendisine yöneltilen soruları gerekli araştırmaları yaparak can alıcı noktalara değinerek size gereken cevabı vermekten kendisini alı koyamayan bu blogcu aynı zamanda kitap okumayı seven bir kişiliğe sahip. Zaten blogunun Sen Kimsin Ki? (hakkında) sayfasına bakarsanız kendisini ve eğlenceli kişiliğini öğrenmiş olursunuz.

 

wpmavi-logoTürkiye WordPress Rehberi – Profesyonel WordPress Blogu

WordPress hakkında bir çok konu Burak Oran yazarlığında wpmavi.com’dan öğrendim. Kimi zaman eklenti kimi zaman tema ve tema çevirileri hakkında bilgi veren Burak ORAN’ın 3000+ üzerinde abonesi bulunmakta ve wordpress hakkında yazan Türkiye’nin en kapsamlı blogu olduğunu söyleyebilirim. Yazılarına bakarsanız 500 kelimenin üzerinde ve tamamı seo uyumlu olmasının yanı sıra okuyucunun sıkılmadan adeta hipnotize edici metinler olduğunu göreceksiniz.

 

ecancan-logoEcancan – Kişisel Blog | Paylaşmak Güzeldir

Kendisini ücretsiz olarak dağıttığı bir blog temasından tanıyıp blogunu öylelikle takibe almıştım. Blogunda izledikleri film. wordpress ve geliştirdiği temaları ücretli ve ücretsiz olmak üzere blogunda tanıtıp satışa sunuyor.

 

                                                                Kelimeler Benim – Kişisel Blog

 BKelimeler benim logou blogu Leyla’dan Sonra Olanlar başlıklı blog yazısından sonra tanıdım. Yazar kimi zaman her hafta öğrendiklerini yazarken kimi zamanda dilinin döndüğünce kafasına takılanları ele alıyor ve benim için en önemli diğer bir unsur da kitap çekilişleri düzenleyerek hem daha fazla okuyucu kitlesine ulaşıyor hemde insanlara kitap okumanın ne derece güzel bir alışkanlık olduğunu aktarmaya çalışıyor ki bu sadece benim düşüncem

 

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

1 Yorum

  • Listede ben de yer bulmuşum ne kadar hojdir ne kadar güzel 😀 Çok teşekkürler dostum, ben de vakit buldukça yazılarını okumaya yorumlamaya çalışıyorum ama çok yoğun bir çalışma tempom olduğundan galiba bu işi pek sık yapamıyorum. Olsun belki bi gün daha sık yaparım, sen yine de yazmaya devam et 🙂

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.