Snapchat'ten Giyilebilir Teknoloji Atağı - Mehmet Barun
Sosyal Medya

Snapchat’ten Giyilebilir Teknoloji Atağı

Çoğunlukla gençlerin kullandığı Snapchat giyilebilir teknolojiye odaklanıyor olabilir. Snapchat verdiği iş ilanları ile dikkat çekiyor. Peki Snapchat ne planlıyor?

Hızlı ve pratik bir biçimde arkadaşlarınıza fotoğraf gönderip mesajlaşabildiğiniz Snapchat, giyilebilir teknoloji ile ilgilenmeye başladı. Şirketin verdiği iş ilanları Snapchat’in akıllı gözlük veya başka bir giyilebilir teknoloji ile ilgilendiğini gösteriyor.

Dedikodulara göre Snapchat uygulaması sınırlı bir yaşam döngüsüne dolayısıyla sınırlı bir kazanca sahip olduğunun farkına vardı. Bu nedenle yeni bir pazara girmek için araştırmalar yapıyor.

16 milyar dolar değerindeki Snapchat, günlük 100 milyon aktif kullanıcıya sahip ve çoğunluğu gençlerden oluşuyor. Giyilebilir teknolojiye yatırım yapılırsa geri dönüş olma şansı oldukça yüksek.

Snapchat’in iş ilanlarına baktığımızda ise yazılımdan çok donanım kısmına önem verildiği görülüyor. İş ilanları arasında 3D Görsel Bilgisayar Mühendisi ve Mobil Prototip Geliştiricisi yer alıyor.

İddiaların en önemli kısmı ise Snapchat’in 2 yıl önce Vergence Labs’i satın alması. Vergence Labs, Google Glass benzeri akıllı gözlükler üretmesi ile dikkat çekiyor. İki yıl önce yapılan yatırım artık kendini göstermeye başlayacak gibi gözüküyor.

Snapchat’i birkaç yıl içerisinde giyilebilir teknoloji piyasasında görebiliriz. Snapchat uygulaması ile bağlantılı akıllı gözlükler gençlerin ilgisini çekerse gayet karlı bir iş olabilir.

::Giyilebilir teknoloji hakkında neler düşünüyorsunuz?

KAYNAK :

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.