Samsung VR ile Ev Alınabilir mi? - Mehmet Barun
Gündem

Samsung VR ile Ev Alınabilir mi?

Sanal gerçeklik teknolojileri hız kesmeden farklı yönlerde gelişmeye devam ediyor. VR teknolojilerinin önemli firmalarından Samsung, sanal gerçeklik kullanarak ev satmaya başladı.

Sanal gerçeklik teknolojileri her geçen gün spor, sanat vb. alanlarda çeşitli şekillerde kullanılmaya devam ediyor. Fakat Samsung’un ortağı olduğu projenin pek de benzerine rastlanmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Digital Trends’in haberine göre Samsung, Sherry Fitzgerald adlı İrlandalı emlak şirketi ile birlikte sanal gerçeklik teknolojilerini kullanıcılara sunma yoluna gidiyor.

Sherry Fitzgerald ile Samsung, kullanıcıların tutmayı planladıkları evleri görmeden önce, sanal gerçeklik ile söz konusu evleri incelemeleri yönünde bir imkan sunacaklar.

Ayrıca evler inşaat halinde iken, kullanabilir duruma gelme aşamasını göstererek, henüz evler yapılmadan kullanıcılara satışının gerçekleşmesi planlanıyor.

Bu hizmeti deneyimlemek isteyen Samsung kullanıcıları, Galaxy cihazları ile Samsung Gear VR kulaklığını takarak söz konusu deneyimi yaşıyorlar.

Kullanıcılar, henüz ev içi tasarım hakkında pozisyonel izleme, kontrol edilebilir hareket imkanlarına sahip olmasa da, potansiyel ev alımlarını yüksek çözünürlüklü sanal gerçeklik ön izlemesi ile gerçekleştiriyorlar.

Henüz deneme aşamasında hizmet veren uygulamanın önümüzdeki haftalarda Fitzgerald’ın tüm ofislerinde kullanımına başlanması için çalışmalar yürütüleceği belirtildi.

Samsung tarafından sunulan sanal gerçeklik aynı zamanda ölçeklendirme yöntemiyle, ev boyutunun gerçek ölçülerini potansiyel alıcılara iletirken, ev hakkındaki diğer teknik bilgilerini de bu yolla iletebiliyor.

:: Samsung’un Sherry Fitzgerald firması ile birlikte gerçekleştirdiği sanal gerçeklik emlak uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/samsung-emlak-isine-girdi-69455

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.