Samsung, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Satışlarından Elde Ettiği Karı Açıkladı - Mehmet Barun
Mobil

Samsung, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Satışlarından Elde Ettiği Karı Açıkladı

Belki de şimdiye kadar üretmiş olduğu en iyi akıllı telefonu piyasaya süren Samsung, sizce bu telefondan ne kadar kazanmıştır?

Çoğu kişiye göre piyasanın en iyi akıllı telefonu olan Samsung Galaxy S7, satışa sunulduğu ilk andan beri Samsung’un yüzünü güldürüyor. Galaxy S7 satışları o kadar yüksek seviyelere ulaştı ki, uzmanların yaptığı tahminler bile tutarlı olmadı. Yaklaşık 7 milyon adet Galaxy S7’nin satılacağını söyleyen analistler, satış rakamlarının 10 milyona dayanmasıyla birlikte yanılmış oldular. Öte yandan tamamen tarafsız olan, hatta deneyecekleri cihazları bile kendi paralarıyla satın alan Consumer Reports, Samsung’un akıllı telefonunu gelmiş geçmiş en iyi akıllı telefon ilan etti. Bu gibi başarıların ardından Samsung’a sağladığı karı katlayarak arttırmaya devam eden Galaxy S7, sizce Güney Koreli firmaya ne kadar kazandırmıştır?

Samsung cephesinden açıklanacak olan en güncel rakamlardan beklenilene göre Galaxy S7’nin Mart ayı sonuna kadar firmaya kazandırdığı miktar tam 5.7 milyar dolar olacak. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’den gelen bu kar miktarı eğer doğruysa, Samsung’un 2016 senesinin ilk çeyreğindeki karını yaklaşık 42.3 milyar dolar olarak belirleyecek. 2015 senesinin ilk çeyreğindeki karının 40.7 milyar dolar olduğunu bildiren Samsung, rakamların tutarlı olmasıyla birlikte yaklaşık %3.9 oranında daha fazla kar etmiş olacak. Samsung’un Galaxy S7’yi ve Galaxy S7 Edge’i 11 Mart’ta satışa sunduğunu unutmamak gerek. Yani bu telefonlar, ilk çeyreğe sadece 20 gün boyunca katkıda bulunabildiler.

Samsung; Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan verileri Nisan ayının sonuna doğru açıklayacak. Böylece karın ne kadar olduğu resmiyet kazanacak.
İki Yıldır İçini Açmadığımız Kasayı Temizledik. İzlemek için buraya tıklayın!

KAYNAK : http://www.webtekno.com/mobil/samsung-un-galaxy-s7-ve-galaxy-s7-edge-satislarindan-elde-etti-kar-aciklandi-h16033.html

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.