Samsung 4 Boyut Deneyimi Sunuyor - Mehmet Barun
Tanıtım

Samsung 4 Boyut Deneyimi Sunuyor

Samsung’un sanal gerçeklik cihazı Entrim, kullanıcılara 4 boyutlu deneyimini sunma hedefini taşıyor. Kullanıcılar her geçen gün, sanal dünyada daha gerçekçi bir şekilde hareket ediyorlar.

Sanal gerçeklik teknolojilerinin her geçen gün farklı firmalar tarafından geliştirilmeye devam edildiği bir gerçek. VR teknolojilerinde sektörün büyük oyuncularından biri olan Samsung, Entrim 4D çözümüyle teknolojiyi biraz daha ilerletme yolunda gibi gözüküyor.

Ubergizmo’da yer alan Samsung’un Entrim cihazı, kullanıcılara fiziksel etki hissi sağlayan boyut çözümünü sağlayan 4 boyut teknolojisini sunacak.

Samsung’un SXSW Festivali’nde tanıttığı ürünü “ Yaratıcı Lab Entrim 4D”, VR teknolojisinin sağladığı 3 boyuta ek olarak dördüncü boyutu kullanıcılara sunma hedefine sahip olacak.

Çalışma prensibi

Temelde bireyin denge ve  hareketi ile ilgilenen 4D, bireyin göz hücrelerine elektrik sinyalleri göndererek  beyinde söz konusu fiziksek etkinin hissedilmesini sağlıyor.

Beyine gönderilen sinyaller, ekrandaki eylemleri algılayarak, yayınlanan görüntünün gerçek dünyada gibi hissedilmesine yol açıyor.

Kullanıcılar böylece, Rollercoaster görüntüsünü izlediklerinde ona biniyor gibi hissedecek; araba yarışı görüntüsünde kendi yarışıyormuş gibi bir hisse kapılacak.

Projenin yaratıcı lideri Steve Jung konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Entrim 4D’nin VR teknolojisine son derece iyi bir katkıda bulunacağını, iki teknolojinin birbiriyle bütünleşebilecek nitelikte olacaklarını belirtti.

Gelişen sanal gerçeklik teknolojileri üzerinde 4D teknolojisinin nasıl bir katkı sağlayacağı bilinmez; fakat Samsung’un attığı adım ile piyasadaki rekabet adına çok önemli bir hamle yaptığını söyleyebiliriz.

:: Samsung’un VR ile 4D teknolojilerini birleştirme yoluna gitmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/samsung-entrim-kulakliklari-4-boyut-deneyimi-sunuyor-69710

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.