Sahte Mail Kullanmanın Avantajları - Mehmet Barun
İnternet

Sahte Mail Kullanmanın Avantajları

Merhaba arkadaşlar, Sahte Mail Kullanmanın Avantajları başlıklı yazıma hoş geldiniz. Dilerseniz önce  sahte mail diğer adlarıyla dandik mail ve fake mail olarak geçen bu posta kutusunun ne anlama geldiğini ele alarak başlayalım.

Sahte Mail Nedir?

Sahte Mail Kullanmanın Avantajları

Sahte mail isminden de anlaşılabileceği üzerine geçici yani kalıcı olmayan bir mail sistemidir. Günümüzde tercih edilme amaçları genellikle düzenli olarak kullandığımız mail (posta kutularımızın) hesaplarımızın spam ile dolup taşmasını engellemektir. Sadece spam ile de kalmıyor düşünsenize bir mail hesabı ile onlarca foruma üye olduğunuzu bitmek tükenmek bilmeyen epostalar ile uğraşıyorsunuz. Genel olarak benim kullandığım dandik mail sistemi bir elin parmaklarını geçmez. Dilerseniz her sahte mail kutusunu alt başlıklar halinde inceleyelim.

 

20MinuteMail.Com

20minutemail-fake-mail

En sık kullandığım fake mail sistemi 20 minute maildir. Sebebini soracak olursanız mailchimp dahil birçok sistemde filitreye takılmadan geçiyor. Bu sistemi 20 dakikadan daha uzun sürede kullanmak istiyorsanız küçük ücretler vererek günlük olarak kullanmanız mümkün. Mail adresleri genellikle ([email protected]) bu şekilde oluşur.

Tempail

tempail-sahte-mail

 

Türk bir geliştirici tarafından tasarlanan tempmail Türkiye servisleri arasında filitreye takılmadığı takdirde kesinlikle tempail kullanıyorum sebebini soracak olursanız size kısaca şu şekilde söyleyebilirim.  Tempail size 1 saatlik geçici mail adresi sağlar. Geçici mail adresi ile internet sitelerine, facebook, twitter gibi sosyal platformlara üye olabilir, gelen mailleri okuyabilir, hesabınızı aktif edebilirsiniz. Mail adresleri yukarıda göreceğiniz üzere ([email protected]) bu şekilde oluşur.

 

Fake Mail Generator

 

fakemailgenerator

Eski popülerliğini kaybetmiş olsa da günümüzde kullanılmaya devam eden bir kitle mevcut.  Kullanılmasının en büyük sebeplerinden birisi de mail hesabını kendiniz tanımlayabilmeniz. Kendinize sabit bir mail adı belirleyerek düzenli olarak o mail adresini kullanabilirsiniz  ve bu kayıt esnasında kullanacağınız mail adreslerini takip edebilir ve şifrelerini unutursanız tekrar tanımlama şansına sahip  olabilmeniz. Birçok uzantıda mail hesabı alabilmeniz ve istediğiniz an mail adresini değiştirebilmeniz. Genellikle ise mail adresleri ([email protected]) şeklinde oluşur.

 

13dk.Net Geçici Eposta Servisi

sahte mail fake mail dandik mail

sahte mail fake mail dandik mail

İsminden de anlaşılacağı üzere bu mail servisi 13 dakika aktif ve yine bir Türk yazılımcı tarafından geliştirilmiştir. Fake Mail Generator gibi eposta hesaplarınızı kendiniz tanımlayabiliyorsunuz.

 

[notice]Başka bir blog yazısında görüşmek üzere.[/notice]

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.