P&G, Türkiye'nin Sosyal Medya Ezberleri Bozdu - Mehmet Barun
Sosyal Medya

P&G, Türkiye’nin Sosyal Medya Ezberleri Bozdu

P&G Türkiye’nin başlattığı #banabak Gençlik Hareketi, YouTube kanalında 1 ayda ortalamanın 25 kat üzerinde takipçi çekerek Türkiye’nin en fazla aboneye sahip marka kanalı oldu.

P&G Türkiye’nin Orkid, H&S, Gillette, Max Factor, Pantene, İpana, Oral-B gibi kişisel bakım markalarıyla birlikte hayata geçirdiği #banabak Gençlik Hareketi, ikinci yılına dijital mecralardaki etkisini artırarak girdi.

Gençlere, “İyi görünmenin en havalı yolu, olduğun gibi olmak. Kendinden fazlasına ihtiyacın yok” mesajıyla seslenen yeni nesil gençlik hareketinin YouTube kanalı olan ‘Salon #banabak’, 1 ayda Türkiye ortalamasının 25 kat üzerinde takipçi toplayarak rekor kırdı.

Salon #banabak, 206 binden fazla abone sayısına ulaşarak Türkiye’nin en çok takip edilen marka kanalı oldu. Türkiye’deki tüm Youtube kanalları içinde ise ilk 100’e girdi.

Youtube reklamları içinde tüm kategorilerde 2’inci

Gençlere yönelik “havalı, faydalı ve eğlenceli” içerikler sunmak üzere yaratılan ve Türkiye’nin önde gelen Vlogger’larının bir araya gelerek dikkat çekici konuları ele aldığı Salon #banabak’taki videolar 1 ay gibi kısa bir sürede 7.5 milyondan fazla görüntülendi, 29 binden fazla beğeni topladı ve 3 bin 700’den fazla kişi tarafından paylaşıldı.

Hareketin yüzü olmayı sürdüren Özge Özpirinççi ile Vlogger’ın bir araya gelerek Salon #banabak kanalının açılışını duyurduğu video ise Ocak 2016’da YouTube reklamları içinde tüm kategorilerde 2’inci olarak önemli bir başarıya imza attı.

Salon #banabak’ın başarısı Youtube’la da sınırlı kalmadı. Salon #banabak içerikleri Facebook üzerinden 4.6 milyon, Instagram’da 4.5 milyon, Twitter’da ise 400 bin kişiye ulaşırken, bu etkileşimler hareketin sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayılarına da olumlu yansıdı.

:: Banabak kanalını takip ediyor musunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/p-g-turkiye-sosyal-medya-ezberleri-bozdu-69373

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.