PC'de Kullanılabilecek Shazam Alternatifi: Midomi! - Mehmet Barun
Yazılım

PC’de Kullanılabilecek Shazam Alternatifi: Midomi!

İsmini bilmediğiniz şarkıları öğrenmenin en kolay yolu olan Shazam’ı PC’nizde kullanmak ister miydiniz? Uygulama ile aynı şekilde çalışan başarılı altermatif Midomi’yi deneyin!

İsmini bilmediğiniz şarkıları öğrenmek, yeni müzikler keşfetmek için en iyi seçenek olan Shazam’ı PC’nizde kullanmak ister miydiniz? Shazam uygulamasının resmi bir Mac sürümü bulunsa da, Windows kullanıcıları bu konuda o kadar şanslı değil.  Shazam‘ın Windows uygulaması yok ancak Windows kullanıcıları için bir başka alternatif mevcut.  Midomi ile Bilmediğiniz Müzikleri Keşfedin! Shazam ile aynı mantıkta çalışan web uygulaması Midomi, bilmediğiniz şarkıları PC üzerinden tanımlama şansı sunuyor. “Mobil aygıtlar varken böyle bir şeye kim ihtiyaç duyar?” demeyin, çünkü neyin ne zaman lazım olacağı belli olmuyor. Dizüstü ile çalıştığınız ortamlarda, cep telefonunuza ihtiyaç duymadan, ortamda çalan müziklerin ne olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu durumda midomi.com sitesini ziyaret etmeniz yeterli.
 Midomi Hangi İşletim Sistemlerinde Kullanılabilir? Site karşılama ekranında “Click and Sing or Hum” butonuna tıklayarak, sitenin çalan şarkıyı tanımlamasını sağlayabilirsiniz. Kısa bir süre parçayı dinleyen Midomi, bir süre sonra sonucu size iletiyor. Shazam kadar hızlı yanıt vermese de, sizi ağaç etmediğini garanti edebilirim. Birkaç saniye içinde istediğiniz sonuca kavuşabiliyorsunuz. Web tabanlı bir uygulama olan Midomi tüm işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. (Adobe Flash destekli tarayıcı gerektirir.)  Mac Kullanıcıları Shazam’ı Nasıl Yükleyebilir? Mac kullanıcıları isterlerse buradan Shazam’ın resmi Mac uygulamasını indirebilir. Shazam Mac uygulaması, arkaplanda müzik dinleme desteği de sunuyor. Yani, her şarkı için her seferinde “dinle” komutu vermenize gerek yok. Şarkılar çaldıkça, Shazam uygulaması isimlerini size bildiriyor.  2 Adet iPhone 6S Hediye Ediyoruz! Katılmak için tıkla.

KAYNAK : http://www.webtekno.com/internet/pc-de-kullanilabilecek-shazam-alternatifi-midomi-h15134.html

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.