Neden Wordpress - Mehmet Barun
Wordpress

Neden WordPress

 

 

 

İnsanlar, WordPress’i yalnızca basit bir blog sistemi olarak görerek büyük bir hataya düşüyor – evet eskiden bu doğruydu – fakat yıllarla birlikte WordPress güçlü bir İçerik Yönetim Sistemine (CMS) evrildi. Tabii ki hala WordPress’i kullanarak basit bir blog yaratabileceğiniz gibi, yine onu kullanarak tam fonksiyonlu bir web sitesi yada mobil uygulama da yapabilirsiniz.

En güzel tarafı da, kullanımının oldukça basit ve neredeyse her şeyi (evet, her şeyi!) yapabileceğiniz esnekliğe sahip olması. Bu yüzden WordPress oldukça yüksek bir popülariteye sahip. Yapılan bir araştırmaya göre, WordPress şu anda yayında olan tüm web sitelerinin %22.5’inde kullanılıyor!

O halde niçin WordPress kullanmalısınız? Birlikte inceleyelim.

WordPress Özgürlüktür

WordPress özgür bir yazılımdır, yani açık kaynaktır, yani özgürce indirip kullanabilir ve düzenleyebilirsiniz. Her türlü web sitesinin yapımında kullanılabilir, açık kaynak olduğu için sizden habersiz hiç bir kod sitenize gizlenemez.

WordPress kullanabilmek için ihtiyacınız olan tek şey bir domain ve web hosting’dir. Web hosting paketlerimize isterseniz buradan gözatabilirsiniz.

Açık kaynak yazılımların doğası gereği, WordPress bir topluluk yazılımıdır. Oldukça büyük bir gönüllü geliştirici grubu tarafından desteklenir. İsteyen herkes WordPress’e destekte bulunabilir.

Kullanımı ve Öğrenmesi Kolaydır

WordPress dünya üzerinde milyonlarca insan tarafından kullanılıyor ve kullanan insan sayısı her gün hızlıca artıyor. İnsanların bu kadar kolay bir şekilde WordPress kullanmaya başlamasının sebebi, kullanımının oldukça basite indirgenmiş olmasıdır.

Arama Motorlarıyla İyi Arkadaştır

WordPress, kullandığı kaliteli çekirdeği ile semantik çıktılar verir ve sitenizin arama motorlarına oldukça çekici gelmesini sağlar. Tasarımı sayesinde, oldukça SEO dostudur, kurulan eklentilerle bu ilişki daha güçlü bir hale getirilebilir!

Yönetimi Rahattır

WordPress, otomatik update ile birlikte gelir. Yani tüm eklentilerinizi ve çekirdeği otomatik olarak güncelleyebilirsiniz. Bu şekilde, tüm güncel açıklara karşı sitenizi güvende tutabilir ve bunu yalnızca bir butona tıklayarak sağlayabilirsiniz!

WordPress Güvenlidir

WordPress, güvenlik ön planda tutularak geliştirilmiştir, bu yüzden her türlü web sitesi için güvenli sayılabilir.

Fakat internet güvenli bir yer değildir, ekstra güvenlik önlemleri için bizden destek alabilirsiniz.

Çoklu Medya Desteği Sunar

WordPress kullanarak, yalnızca yazı yazmaya mahkum kalmazsınız. Sitenize fotoğraflar, ses kayıtları, video içerikleri ekleyebilirsiniz.

WordPress’de Embed desteği ile YouTube videoları, Instagram fotoğrafları, Tweetler, Soundcloud ses kayıtlarını yalnızca içeriğe ait URL’yi yapıştırarak yayınlayabilirsiniz. Hatta ziyaretçileriniz yorumlarında bile bunu yapabilir!

Ne İçin WordPress Kullanabilirim?

WordPress bir çok farklı konseptte size yardımcı olabilir. Tüm olasılıklara açıktır. Örneğin bizim sitemiz bir kişisel blog WordPress arayüz ve tema bakımından zengindir e-ticaretten tutun oyun tanıtımına kadar herşeyi yapabilirsiniz.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.