Marka Bağımılığı - Mehmet Barun
Benim Alanım

Marka Bağımılığı

Sahi nedir bu marka bağomlılığı. Tutturmuşuz bir hastalık türküsü neymiş marka demek sağlık demekmiş. Tabi bu giyim için geçerli bir faktör. Birde teknoloji denilen illet var. Bazıları özellikle takip eder  samsung’un S7  modeli çıkmış hemen almalıyım diye. Aynı şekilde iphone kullanıcılarıda. Paramız mı çok geliyor afrika açlıktan ölürken. 2500 Tl’ye bit telefon alırız üstü çıktığında elimizdekini 1800-1900 gibi fiyata satarız madem satacaksın neden sıfır alırsın ki ya da neden samsung alırsın ne ikinci el piyası var ne de bir albenisi.

İphone’u ele alalım mesela ilk piyasaya sürüldüğünde 2750 Tl idi gerçi hala sitesinde o fiyatta fakat çoğu mağazadan 2200 – 2300 gibi bir fiyata sıfır olarak satın alabilirsiniz. Ancak 2. el  piyasasında pek bir oynama olmaz. Oysaki samsung akol kari bir cihaz değildir satın alırsın ertesi gün ihtiyaçtan dolayı  satmak istersin fakat piyasa yerlerde. Çöpe at daha iyi.

 

Bir çoğumuz laptop araştırır ve arkadaşlarına danışır aldığı cevap monster’dır. Tabi bende başta monster cevabını veririm hatta 20 bin üzerindeki fiyatlarda olan modelleri söylerim ama bu tamamen espiri amaçlı. 😀 Kim verir bir bilgisayara o kadar para oyun oynamayı seviyorsan her yıl 3-4 farklı oyun kolu ve oyun al farklı farklı oyna.

 

Kıyafete değinelim. Aslında bu nokta da ince eleyip sık dokumak gerekiyormuş. Son pişmanlık çare etmiyot. Yakın zamanda bel fıtığı ameliyatı oldum ve bunun en büyük sebebi seçmiş olduğum pantolonlar olduğunu duyunca şok oldum. Evet kıyafetlerim genelde marka olur ama dışarda da hoşuma giden birşeyi almaktan asla çekinmem. Şimdi bel fıtığı ve pantolon nasıl bir ilişki diyeceksiniz. Hoş bende anlamadım. Sebebini sorduumda bütün gençlerin hatası olduğunu söyledi ve kısa bir cevap verdi. Düşük Bel pantolon. Adı gibi zamanla düşürüyor sizi. Önce kasılmalar sonra yola yatmalar en son ameliyat masası. Siz siz olun benim yaptığım hatayı yapmayın ya da pantolon kısmını es geçmeyin. 🙂

Bana göre gereksiz ve birçok kişiye göre son derece gerekli olan Sanal Gerçeklik Gözlüğü. Burdan Salih kardeşime selamlar. Eksik etmez yanından işe de gitse pikniğe de gitse yanından ayırmaz.

 

Neyse fazla uzatmaya gerek yok. Marka takıntınızdan kurtulmanız dileğiyle.

Gülücükle kalın. 🙂

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

2 Yorum

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.