Kişisel Blog Tutar Mı ? - Mehmet Barun
İnternet Wordpress

Kişisel Blog Tutar Mı ?

Merhaba arkadaşlar bir çoğumuz kişisel blog açmak ister ve tutar mı? tutmaz mı? hep kararsız kalırlar. Ancak bu düşünce yapısı ile açılan bir çok blog çöpten başka bir şey olamazlar. Soruyla başlayan her şey sonuçsuz biter. Blog açacak kişiler önceliği para getirisi olmayacaktır. Düzenli olarak özgün, sade ve okuyucuyu sıkmayacak şekilde düzenli olarak yazı eklemek gerekir. Ayrıca blog yazarken asla dün öncelik alınmamalıdır. Öncelik olarak bugün ve yarın alınırsa zaten bir kitleye ulaşırsınız. Ayrıca açacağınız blogun alt yapısının ne olacağına karar vermelisiniz. Şimdi size blog tabanı olarak hangi sistemleri kullanabileceğinizi anlatacağım. Ama bu sistemler arasında popüler olarak kullanılan sistemleri anlatacağım.

WordPress

wordpress

Birçok Blogcu’nun kullanmış olduğu açık kaynak kodlu ve ücretsiz alt yapıya sahip bir sistemdir. Kullanımı oldukça basit ve her türlü desteğe webmaster forumlarından kolayca ulaşabilirsiniz. Tema ve eklenti bakımından oldukca zengin olan wordpress blogcuların öncelikli tercihidir. WordPress ayrıca wordpress.com ve wordpress.org olarak iki sistemden oluşur. WordPress.org adresinden dosyaları indirerek kendi hostinginize kurarken wordpress.com’da ister domain ile ister subdomainile ücretsiz kullanabilirsiniz.

Tumblr

Tumblr

Son zamanlarda ismini bir hayli duyurmuş olan tumblr hosting ve eklentilere ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz ücretsiz bir platformdur. Sitenizi ister kendi domaininizle isterseniz subdomain ile kullanabileceğiniz sistem ömür boyu ücretsiz kalacaktır.

Blogger

blogger

WordPress gibi bir çok kitleye sahip olan Blogger tema yönünden oldukça zengin fakat kategori yönünden oldukça fakirdir. Neden dediğinizi duyar gibiyim. Bllogger hayli bir kullanıcıya sahip bir sistem olmasına rağmen hala kategori sistemi yoktur ve etiket sistemini kategori haline getirerek insanlar kullanır. Bu yöntem biraz karmaşık olsa da bilgisi olanlar kolayca bu sorunu aşarken yeni kullanıcılar bu sisteme zamanla alışıyor. Blogger sistemini isterseniz domain ile isterseniz subdomain ile ömür boyu ücretsiz olacak şekilde kullanabilirsiniz.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.