Hızlı Upload Nasıl Yapılır? - Mehmet Barun
Genel

Hızlı Upload Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar Hızlı upload nasıl yapılır başlıklı yazıma hoş geldiniz. Neden hızlı uploada ihtiyaç duyarız. Bir çok film sitesi sahibi arkadaşlar filmleri ya da oyun sitesi sahibi arkadaşlar oyunları kendi hesabında tutmayı ister fakat bunu normal bir internette yapmaya kalkarsanız neredeyse imkansız bir hal alır.

VDS Kullanımı

VDS Kullanımı

Çünkü evdeki internet ve bir de Türk Telekom kullanıyorsanız her beş dakikada biir  kesinti olacağı için delirmemek içten bile değildir. Rahat bir upload ve download yapmak istiyorsanız  Up/Down izinli bir vds kullanmanızı taviye ederim Bu Vds’lerin farkı nedir? VDSler VPS’lere göre daha güçlü işlemci yapısına sahiptirler ve internet alt yapısı olarak hızları 1 gbite ulaşabilirler. ortalama olarak 700-800 mbit bir aktarım hızı ile download yapabilir ve minimum olarak 300-400 mbit upload hızına ulaşabilirsiniz. Evde3-4 gb upload edebilecekken bir vds kiralayarak bir gün içinde yüzlerce gb upload etmeniz mümkün. Birçoğunuz bu VDS’ler nerededn bulunur ya da ne kadardır n önemlisi VDS lere bağlantı nasıl sağlanır gibi aklınızda sorular oluşmuş olabilir. Vds’ler  ortalama olarak 30-40 Türk Lirasından başlayıp yüzlerce liraya kadar çıkabilirler. Bu VDS dediğimiz sanal makineleri webmaster forumları aracılığıyla çok daha ucuza mal edebilirsiniz hem satın almadan önce de firmalar hakkında bilgi sahibi olarak hatasız bir firma tercih edip sorunsuz olarak kullanımın keyfini sürebilirsiniz.  Bu sanal makinelere bağlanmak oldukça kolaydır. Sipariş işleminden sonra size atılacak olan mailde ıp adresi ve şifreniz gibi bilgiler iletilir bu ıp adresive şifrenizi uzak masaüstü bağlantısı yaparken kullanacaksınız. Alttaki videoyu izleyerek bağlantı işlemini görebilirsiniz. Video bana ait değildir çünkü hali hazırda kullanmış olduğum bir VDS olmadığı için videoyu kendim çekemedim.

 

Buda inetrnettee bulmuş olduğum bir VDS’ye ait internet hız raporu.

VDS Speed Test

VDS Speed Test

Anlatacaklarım daha doğrusu anlatmam gerekenler bu kadar sizlere daha sonraki yazımda VPS sitemine nasıl wordpress kurulumu yapılır onu anlatacağım. Anlatım yapmak için ise geçtiğimiz yıllarda kullanmış olduğum VPS hizmeti sunan Digitalocean’ı tercih edeceğim sebebine gelecek olursak hem fiyat olarak oldukça uygun hem de performans olarak fiyatına göre oldukça artıları bulunan digitalocean’ı neden seçmelisiniz ve size en uygun paket hangisi onu söyleyeceğim. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

 

[info]Tavsiye Yazı : Google Algoritmasını Değiştirdi![/info]

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.