Herşeyi Hatırlayan Google Nasıl Olur da Susar - Mehmet Barun
Gündem

Herşeyi Hatırlayan Google Nasıl Olur da Susar

Merhaba, Herşeyi Hatırlayan Google Nasıl Olur da Susar başlıklı yazma hoşgeldiniz.

 

En saçma günleri hatırlayan google 30 Ağustos Zafer Bayramını nasıl unuttu acaba. Aklımızdan geçmeyecek günleri aklında tutan fakat Türklerin en büyük zaferini kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramını unutması sizce normal mi.  Kullanıcısı açısından dünya genelinde en çok Türkiye üzerinde kullanılan google bizi yine şaşırtmadı illa ki ilerleyen saatlerde bir açıklama yapacak ve bu durumu düzeltecektir ama bunu unuttukları için değilde kasten yaptıklarını açıklayacak bir açıklamaya asla yer vermeyecekler.

 

Bizde Türk Halkı olarak google bir ders vermeliyiz değil mi? Google’ın Türkiye’de 1 gün kullanılmadığını düşünsenize 35 milyon internet kullanıcısından günlük reklamlar üzerinden minimum 3$ kazandığını yaklaşık olarak 110 Milyon dolar yapar ve bu google için oldukça büyük bir rakam olduğu söylenebilir. Şimdi size yandex’e geçin demeyeceğim bir çoğunuz Rus firması olduğu için tepki gösterebilirsiniz.  Her ne kadar Rus firması olsa da bugüne kadar Türk’lerin hiçbir özel gününü zaferini kaçırmamıştır.  Zaten birkaç ay önce yandex browser tarayıcısına geçtim alt yapı olarak her ne kadar chrome tabanını kullansa da hem hız konusunda hem kaynak tüketimi bakımından hem de kullanım açısından daha kapsamlı ve daha kolay. Size de tavsiye edebilirim.

Google’ın Ayıbı

Google 30 Ağustos Zafer Bayramını Unuttu

Google 30 Ağustos Zafer Bayramını Unuttu

Google Gerçekten 30 Ağustos’u Gerçekten Unuttu mu?

 

Benim şahsi görüşüm google’ın bunu kasten yaptığı yönünde sebebini soracak olursanız LGBT’yi bile hatırlayan google neden 30 Ağustos’u nasıl unuttu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da unuttuğunu açıklayıp öğleye doğru gelen tepkiler üzerine istemsizce bir düzenleme yapmak zorunda kaldı. Acaba şimdi de düzenleme yapacak mı?  merak konusu benim için ama bunu zorunluluktan yaptıktan sonra hiç yapmasalar benim için çok daha iyi olur.

 

yandex-30-agustos-zafer-bayrami

 

Rusya ile yaşanan onlarca sorundan sonra Yandex bu durumu umursamayıp müşterilerine her zaman saygı göstermeye devam etti hangi ülke hangi millet olursa olsun ayırt etmeden ülkelerin özel günlerine sürekli olarak saygı gösterip en ufak bir özel günü bile atlamayan yandex belkide bu yüzden en çok tercih edilen tarayıcılar listesinde.

 

Kişisel Blogumu takip listesine alırsanız sevinirim. 🙂

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.