Google'da Yükselmek İstemiyorsanız Bunları Yapın - Mehmet Barun
Genel

Google’da Yükselmek İstemiyorsanız Bunları Yapın

Merhaba, Google’da Yükselmek İstemiyorsanız Bunları Yapın başlıklı yazıma hoş geldiniz. Bir çoğunuz neden google da yükselmek istemeyeyim diyeceksiniz. Merak etmeyin bende Google da sıralama kaybetmenizi ve spama düşmenizi engellemek için böyle dikkat çekici bir başlığa başvurdum. Sonuçta konunun İlgi çekebilmesi için başlık çok önemli bir unsur. Unutmadan söyleyeyim alt başlıkları okuyayım bana yeter gibi bir düşünceye girmeyin çünkü ana başlıkta baş vurduğum yöntemi alt başlıklarda da uygulayacağım.

Spam'a Düşmemek için Bunlara Dikkat Edin!

Spam’a Düşmemek için Bunlara Dikkat Edin!

OTOMATİK BACKLINK OLUŞTURUN

Bir çoğumuz tek tek backlink oluşturmaktansa binlerce backlinki tek tık ile oluşturabilirim düşüncesine girer ki oldukça yanlıştır hatta spama e bile düşmenize yardımcı olur. Bu durumu şöyle değerlendirebiliriz. Alınteri ile kazandığınız 1300 Tl’yi nereye harcadığınızı ya da nasıl bittiğini bilirsiniz ama şans oyunlarından gelen paranın nasıl geldiğini ve nasıl gittiğini anlamanız pek mümkün değildir. Size tavsiyem otomatik backlink oluşturmaktansa bloglara yorum atmanızı tavsiye ederim. Otomatik oluşturulan backlinkler spama düşmenize neden olurken almış olduğunuz gerçek backlinker sitenizin yükselmesine destek olur.

 

Uzun Blog Yazıları Yazın

uzun-blog-yazisi

Uzun yazılar yazın fakat tadında bırakın. 200 kelime ile anlatacağınız yazıyı asla 1000 kelime ile anlatmaya çalışmayın aynı şekilde 1000 kelime ile anlatılacak yazıyı 200 kelime ile de anlatmayın. Kelime bütünlüğüne ve imla kurallarına dikkat edin. Hemen çıkma oranının yükselmesini önlemek için yazı içeriği ve başlığın aynı konuyu anlattığından emin olun ve içerikleriniz ile ilgili resim ve video varsa mutlaka yazı içerisine ekleyin ki hem okuyucunun ilgisini çekersiniz hem de google ın gözüne girersiniz ve en büyük ayrıcalık olan hemen çıkma oranını düşürürsünüz.

 

Hatalara Önem Verin

404 Hatalarından Kurtulma

404 Hatalarından Kurtulma

404 hatalarının SEO’ya bir zararı olmaz lakin hemen çıkma oranını düşürür. Yönlendirme eklentilerinden birisini kullanarak ana sayfaya ya da 404 hatası aldığınız konuya göre uygun bir yönlendirme yaparak hemen çıkma oranının yükselmesine engel olmuş olursunuz.

 

Pagespeed Değerlerini Gözden Geçirin

google-pagespeed-insights

Google’ın geliştirmiş olduğu pagespeed insights uygulaması gereksiz bir uygulama değil şayet öyle olsa google bu uygulamayı yayınlama idi. Google’ın en büyük politikalarından birisi sayfa hız değeri. Sayfa hız puanınız ne kadar yüksek olursa index hızınız ve google sıralamanız da o kadar yüksek olur.

 

[info]Tavsiye Yazı:[/info]  Google Algoritmasını Değiştirdi!

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.