Facebook Messenger'ın Az Bilinen 8 Özelliği - Mehmet Barun
Sosyal Medya

Facebook Messenger’ın Az Bilinen 8 Özelliği

Facebook’tan kısa bir süre önce ayrılarak tek başına bir uygulama olan Facebook Messenger, aslında birçok farklı özellik sunuyor. İşte Facebook Messenger’ın az bilinen 8 özelliği!

Bir zamanlar Facebook‘a entegre olarak çalışan mesajlaşma özelliği, bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda Facebook‘tan ayrılmış ve karşımıza Facebook Messenger ismiyle yepyeni bir uygulama çıkmıştı.

Facebook’taki arkadaşlarımızla her gün konuşmak için kullandığımız Facebook Messenger sunulduğu günden bu yana her geçen gün yeni özelliklerle gelişiyor.

Ayrıca uygulamanın bazı bilinmeyen ‘gizli‘ özellikler de açığa çıkmaya devam ediyor. İşte az bilinen özellikleriyle Facebook Messenger:

Arkadaşlarınızla satranç oynayın

Bir zamanlar MSN‘de arkadaşlarımızla farklı oyunları oynayabiliyorduk. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan Facebook Messenger‘ın “gizli” özelliği sayesinde de, arkadaşlarınızla direkt mesajlaşma bölümü üzerinden satranç oynamak mümkün.

Bunun için oynamak istediğiniz arkadaşınıza Messenger üzerinden “@fbchess play” komutunu yazmanız yeterli. 

Rastgele sevimli hayvan fotoğrafı paylaşımı

Facebook Messenger‘ın bir diğer az bilinen komutu ise “dailycute“.

Bu komutu bir arkadaşınıza gönderdiğinizde servis Imgur‘dan rastgele bir hayvan fotoğrafını arkadaşınıza gönderiyor.

 

Üçüncü parti uygulamalarıyla etkileşim

 

Messenger penceresinin en sağında bulunan üç noktaya bastığınızda, Messenger‘a entegre bir şekilde çalışabilen üçüncü parti uygulamaları görebilirsiniz. Örneğin GIF keyboard yükleyerek arkadaşlarınızla konuşurken kolayca komik GIF‘ler gönderebilir veya Spotify eklentisiyle şarkı paylaşımı yapabilirsiniz.

Konuşma rengini değiştirme

Facebook Messenger, farklı arkadaşlarınızla farklı renklerde görüşebilmenize olanak tanıyor. Bunun için konuşmanın sağ üstünde yer alan bilgi butonuna basıp açılan ekranda “Renk” seçeneğine gelmelisiniz. Bu bölümden konuşmanın rengini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Konuşma “Emoji”sini değiştirmek

Normalde bir konuşmanın varsayılan emoji’si Facebook‘un ünlü “like” butonu. Ancak bunu değiştirmek isterseniz yine bilgi ekranından “İfade Simgesi” yazan bölüme gelerek bunu istediğiniz gibi değiştirebilmek mümkün.

Konuşmayı sessize almak

Bir grup konuşmasına alındınız ancak sürekli bildirim gelmesinden rahatsız iseniz, veya bir arkadaşınız size mesaj gönderdiğinde bildirim almak istemiyorsanız “sessize alma” özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun için konuşma penceresine uzun basıp “Konuşmayı sessize al” demeniz gerekiyor. Daha sonra konuşmayı ne kadar bir süreyle sessize alacağınızı seçebilirsiniz.

Başka bir hesapla giriş yapmak

Facebook Messenger‘da bir süredir çoklu hesap desteği bulunuyor. Eğer birden fazla hesapla giriş yapmak ve istediğinizde kolayca hesaplar arası geçiş yapmak istiyorsanız “Hesaplar” bölümünden “yeni hesap ekle” diyerek farklı hesaplar ekleyebilirsiniz.

:: Facebook Messenger’ın hangi özelliklerini aktif olarak kullanıyorsunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/facebook-messenger-az-bilinen-ozellikleri-69477

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.