Facebook Mesajlarınızın Gidebileceği, 3. Bir Gelen Kutusunun Olduğunu Biliyor muydunuz? - Mehmet Barun
İnternet

Facebook Mesajlarınızın Gidebileceği, 3. Bir Gelen Kutusunun Olduğunu Biliyor muydunuz?

Facebook Messenger’dan görebileceğiniz ve yabancıların size attığı mesajlardan bazılarının otomatik olarak toplandığı, 3. bir gelen kutusunun olduğunu bili…

Facebook’un değişen sistemine ve yeni gelen hizmetlerine ayak uydurmak oldukça zor. Birkaç ay önce yabancılardan gelen mesajların “Mesaj İstekleri” adlı bir gelen kutusunda toplandığını sizlere belirtmiştik. Şimdi de bu gelen kutusunun içerisinde gizlenen ve bazı kişilerin attığı mesajların toplandığı bir diğer mesaj kutusundan daha bahsedeceğiz.

Mesaj İstekleri isimli bölümün alt kategorisi olarak adlandırabileceğimiz bu mesaj kutusu, Facebook’un otomatik olarak filtrelediği mesajlardan oluşuyor. Bu gelen kutusuna erişebilmek için Facebook’a giriş yapın, gelen kutunuzu açın, Mesaj İstekleri kısmına girin ve “Filtrelenen İstekleri Gör” seçeneğine basın. Mesaj isteklerinden ayrılan bu bölümde otomatik olarak filtrelenmiş istekler bulunuyor. E-mail’in “Gereksiz Mesajlar” olarak kategorilendirdiği bölümle aynı kullanım mantığına sahip olan filtrelenmiş istekler, spam olabileceğinden şüphelenilen ve direkt olarak link paylaşan kişilerin mesajlarının düştüğü özel bir gelen kutusu.

Eğer şu anda akıllı telefon kullanıyorsanız ve bu gelen kutusuna ulaşmak istiyorsanız, o zaman öncelikle Facebook Messenger’ın sağ üst kısmında bulunan “Seçenekler” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Ardından karşınıza çıkan listenin ikinci sırasında bulunan “Kişiler”e girin ve en üstte göreceğiniz “Mesaj İstekleri”ni seçin. Eğer Facebook’un otomatik filtresine takılmış olan bir mesaj isteğiniz varsa, bu bölümde göreceğiniz “Filtrelenen İstekleri Gör” seçeneğinden ulaşabilirsiniz.

(Teşekkürler Paint)

İki Yıldır İçini Açmadığımız Kasayı Temizledik. İzlemek için buraya tıklayın!

KAYNAK : http://www.webtekno.com/internet/facebook-mesajlarinizin-gidebilecegi-3-bir-gelen-kutusunun-oldugunu-biliyor-muydunuz-h16050.html

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.