En İyi Wordpress Yedekleme Eklentileri - Mehmet Barun
Genel

En İyi WordPress Yedekleme Eklentileri

En İyi WordPress Yedekleme Eklentileri

Merhaba arkadaşlar En İyi WordPress Yedekleme Eklentileri Başlıklı Yazıma hoş geldiniz. Düzenli olarak almamız gereken yedekler bazen bizim için hayat kurtarıcı olabiliyor. Gündelik işlerimizden dolayı bazen blogumuz ile ilgilenemiyoruz. Bu durumda bizim imdadımıza otomatik yedekleme yapabilen eklentiler yetişiyor. Ufak bir eklenti gözü ile baktığımız ve bazen önemsiz olarak gördüğümüz yedekleme ekleentileri saldırı sonrasında veya bizden kaynaklı hatalar sonrasında bizim için hayat kurtarıcı olabiliyor.

UpdraftPlus

 

 

Updraftplus yedekleme eklentisi benimde kullanmış olduğum yedekleme eklentisidir. Ücretsiz olarak günlük yedekleme özelliği olan UpdraftPlus yedekleme eklentisi bulut depolama, FTP yedekleme ve oluşturulan yedeklemeleri bilgisayarınıza indirmenize olanak sağlıyor. Eklentinin ücretli ve ücretsiz sürümü olmak üzere pro ve ücretsiz sürümü mevcuttur.  Kurulumu biraz karmaşık olsada eklentinin web sayfasındaki adımları takip ederek kurulumu kolayca yapabilirsiniz.

 

My WP Backup

 

 

#My Wp Backup Free ve # My Wp Backup Pro olarak iki sürümü bulunan eklenti MyThemeShop’da satışa sunuluyor. Sistemi hiç zorlamayan eklentinin en kötü yanı ücretsiz sürümünün pek kullanışlı olmaması. Ücretsiz sürümünde otamatik yedeklemede mevcut değil wp-admin’e girip bunu manuel olarak yapmanız gerekiyor. Ama bu eklentiyi tercih etmeyi düşünürseniz Pro sürümünü öneririm. Bunların yanı sıra size e-mail ile bilgi gönderir ve bulut depolamaya yedek alabilirsiniz.

 

BackWPup

 

BackWPup eklentisi yedeklerinizi ücretsiz ve eksiksiz olarak oluşturmanızı sağlayan ve Amazon, Dropbox ve FTP gibi yedekleme alanlarını kullanan ücretsiz bir eklentidir. Size her yedekten sonra yedeğin tamamlandığını ve tamamlanmadığını hangi hata ile karşılaşıldığını size mail yoluyla iletir. Otomatik yedekleme özellğine sahip bu eklentinin birde ücretli sürümü bulunmaktadır.

 

Benim tavsiye edeceğim eklentiler bu kadar bu liste illaki artabilir size özellile UpdraftPlus eklentisini kullanmanızı öneririm en ufak bir sorunla karşılaşmanız durumunda sorunsuz olarak yedeğinize dönebilirsiniz. Ya da blogunuzu başka bir domain adresinize klonlamanızı mümkün kılar. Tüm bunların yanı sıra eklenti çalışırken hosting panelinize girip baktığınızda CPU kullanımında aman aman bir fark olmayacaktır. Çünkü UpdraftPlus eklentisi My Wp Backup eklentisi gibi sistemi yormadan çalışır. Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Bloguma abone olmayı unutmayın iyi günler.

 

Tavsiye Yazı:   Kişisel Blog mu Vblog mu?

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

1 Yorum

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.