En İyi Oyun Deneyimini Hangi İşletim Sistemi Sağlıyor? - Mehmet Barun
Yazılım

En İyi Oyun Deneyimini Hangi İşletim Sistemi Sağlıyor?

Oyun konsollarına rağmen, PC oyunlarından vazgeçmeyen büyük bir kitle var. Peki ya PC oyuncularının tercihi sizce hangi işletim sisteminden yana?

PC oyunculuğu en az konsol oyunculuğu kadar popüler. Konsollarda hazır bir sisteme sahip olan oyuncular, PC söz konusu olduğunda birçok bileşene karar vermek durumunda kalıyor. Donanımı bir kenara bırakacak olursak, işletim sistemi seçimi PC oyuncuları açısından oldukça önemli. Peki ya PC’lerini oyun amaçlı kullananlar hangi işletim sistemini tercih ediyor, etmeli? Bu soruya net bir cevap vermek zor olsa da, araştırmalar ya da oyun platformlarının sağladığı veriler bize ipucu sunabilir. Bu alandaki en güncel verilerden biri de Steam tarafından paylaşılmış durumda. Popüler oyun ağında, Windows 10 kullanıcılarının payının giderek arttığı belirtiliyor.  Windows 10, Oyun İçin En İyisi Mi? Tabii ki bu veri, en iyi oyun deneyimini Windows 10’un sunduğu sonucunu çıkarmıyor. Microsoft oyuncular için yeni işletim sistemini optimize etse de, Windows 10 henüz olgunlaşan bir işletim sistemi. Oyuncular açısından ihtiyaç duyulan kararlılık ve performans paketleri henüz tam olarak sunulmamış olabilir. Buna rağmen, güncel veriler Steam’deki kullanıcıların yüzde 35’inin Windows 10’a geçmiş olduğunu gösteriyor.

 Windows 7 Hala Lider! Windows 7’nin 32 ve 64 bitlik sürümleri ise toplamda yüzde 42’lik bir paya sahip. Görünen o ki, kısa bir süre içerisinde Windows 10 aradaki açığı kapatacak. Windows 7’nin artık döngüsünü tamamlamak üzere olan bir işletim sistemi olduğunu düşünürsek, güncel donanımlara sahip PC kullanıcılar için en uygun tercihin Windows 10 olduğu söylenebilir. Buna karşın, sistem kaynakları henüz uygun olmayan kullanıcılar Windows 7 sürümlerinden en iyi performansı sağlayabilir.  Deneyin ve Karar Verin! Eğer kendi PC’nizde her iki işletim sisteminin performanslarını da görüp karar vermek istiyorsanız, sabit diskinizin farklı bölmelerine her iki işletim sistemini de kurarak deneme gerçekleştirmenizi öneririm. Bu sonuca göre, bölmelerden birini daha sonra silebilirsiniz. Sonuç olarak, günümüzde PC oyunculuğu için Windows 7 ve Windows 10 dışında bir alternatif bulunmadığını söyleyebiliriz. Karar tabii ki size kalmış…

KAYNAK : http://www.webtekno.com/yazilim/en-iyi-oyun-deneyimini-hangi-isletim-sistemi-sagliyor-h15048.html

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.