Digitalocean Wordpress Kurulumu - Mehmet Barun
Wordpress

Digitalocean WordPress Kurulumu

Merhaba arkadaşlar, umarım iyisinizdir. Bugün sizlere kolay yoldan Digitalocean’a WordPress nasıl kurulur onu anlatacağım. VPS’ye wordpress kurmak daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı. İlk olarak Digitalocean sitesine buradan kayıt oluyoruz.  Benim  referansım ile üye  olursanız size ekstradan 10 dolar bakiye verecektir.

Kayıt olduktan sonra hesabınızın onaylanabilmesi için kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. aksi halde servisi kullanamazsınız. Kredi kartı bilgilerinizi sanal kart oluşturarak girebilirsiniz zaten hiçbir şekilde sizden ücret kesmeyecek sadece gerçek bir kişi ya da kurum olduğunuzdan emin olmak için kullanacak ve benim referansım ile üye olduğunuz için size 10 dolar verecek. Buda sizi 2 ay idare eder. Doğrulama işlemi tamamsa alttaki gibi bir sayfaya yönlendirileceksinizin. Buradan işaretlemiş olduğum yere yani Create Droplets yazısına tıklayın.

 

 

Ayarları üstte vermiş olduğum gibi yapmanız yeterli olacaktır. Ayrıca sadece 4 dolarlık bir paket ile hem WordPress’inizi hemde kendi  VPN servisinizi aynı anda kullanabilirsiniz. Şimdi Digitalocean ile işimiz bitti sayılır. Dropletimizi oluşturduysa kayıt olurken kullanmış olduğumuz e-posta adresine VPS sunucunuza bağlanmanız için gereken bilgilerin iletilmiş olması lazım.

Yukarıda bahsi geçen maili aldıktan sonra Server Pilot sitesini ziyaret edip kayıt oluyoruz. Ardından sağ üst köşede yer alan yeşil kutudaki Connect Server yazısına tıklıyoruz.

 

İlk Adım Olarak: Serverpilot’ta Bir Uygulama (App) Oluşturuyoruz

Burada uygulamadan yani (App’dan) kastımız Wodpress’tir.

Serverpilot üzerinden uygulamalar yani App kısmına geldikten sonra Create App yazısına tıklayalım. Bu sekme sizi yeni bir uygulama oluşturmanız için sizi web sayfasına yönlendirecektir.

 

İkinci Adım: Tek-Tık WordPress Kurucusu

Web sitemize istediğimiz ismi verip domain adresimizi girdikten sonra WordPress sekmesinin yanındaki kutucuğa işaret koyduktan sonra alttaki gibi bir kutu belirecek.

Site adımızı ve wordpress paneline girerken kullanacağımız wp-admin bilgilerini girdikten sonra create app diyerek işlemi bitiriyoruz.

WordPress kurulumu bitti artık dilerseniz tema ve eklenti kurulumuna geçebilirsiniz.

Serverpilot ile database kullanıcı adı ve şifreniz güvenli bir şekilde oluşturuldu. Database şifrenizi değiştirmek ya da databasenizi yönetmek isterseniz uygulamalar yani app kısmından database bilgilerini görebilirsiniz. Database şifrenizi değiştirirseniz mutlaka wp-config dosyasını düzenleyin aksi halde bloğunuz çalışmayacaktır.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.