Demokrasi'den Taviz Vermedik - Mehmet Barun
Gündem

Demokrasi’den Taviz Vermedik

Merhaba aarkadaşlar Demokrasi’den Taviz  vermedik başlıklı yazıma hoşgeldiniz.

Türk,kürt,alevi,sünni ya da sağcı. solcu hep bir olup demokrasiden taviz vermedik. Veremezdik de çünkü Türk Milleti vatan için canınından vazgeçer. Hoş atm ya da market önünde kuyruk oluşturan vatandaşlarımız  vardı ama onlarda evine sığındı Suriye’liler gibi vatanını terk etmediler hoş darbe olsaydı terk etme olasılıkları daha yüksekti. Ama ne olursa olsun hep birlikte direndik kimimiz tankkların altına yattı kimimiz silahların önüne attı kendini. Bu husustan dolayı tekrar teşekkür ederim. Tabi darbe ihtimali bitmiş değil bas bas meydanalara diye bağrılmasının en büyük sebebi de bu. 2012 yılında ekonomik olarak denenmişti başarısız oldu. Şimdi silahla yani askeri kalkışma ile oldu önümüzdeki darbe girişimlerinde ise siber olarak bir saldırı alabiliriz. Yakın bir arkadaşımdan duyduğuma göre (kesin değil bu hususa dikkat çekmek istiyorum okuduğunuz her habere itibar etmeyiniz) Amerika yani (Kirleşmiş Milletler) ve İsrail vatandaşlarını hava alanlarından uzak yerlere taşınması konusunda uyarmış ki bu da onlardan da bir saldırı alabileceğimiz anlamına geliyor.

Trt’deki spikerin durumuna üzülmeyen oldu mu yeni bir yazı yazmak istemedim konu oldukça da dağıldı ama yapacak birşey yok Türkiye bu spikerin asla ne yaşadığını anlayamayacak sadece hissedebiliriz ancak tek temennim var birdaha bu eziyeti yaşamayız.

Size Orta Doğu’daki zulmü anlatan Canfeza’dan Gaza adlı parçayı dinlemenizi tavsiye ederim. Gülücükle ve demokrasiyle kalmanız dileğiyle. 🙂

 

 

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.