Black Mirror 1. Sezon - Mehmet Barun
Benim Alanım

Black Mirror 1. Sezon

Merhaba arkadaşlar. Umarım hepiniz iyisinizdir. Kısa bir süre önce ismini duymam ve ilk bölümünün anlatılması üzerine dikkatimi çeken dizinin ilk sezonunu bitirmiş bulunmaktayım. İlk sezonu 3 bölümden ve 40 dakikalık bölümlerden oluşmakta. Ayrıca her bölüm kendi içinde kısımlara ayrılmış olup bütün bölümler birbirinden bağımsızdır. Hatta yönetmenleri, yazarları ve oyuncuları tamamen farklı kişilerden oluşmakta. Dizinin temel konusu teknolojinin hayatımızdan çaldıkları ve hayatımıza kattıkları desem pek yanılmış olmam.

“Black Mirror” Season 1, Episode 2 “Fifteen Million Merits”

İlk bölümünde Amerika Başbakanının kızının kaçırılmış olmasıyla başlıyor. Kaçıranın ise tek şartı var. Verilen süre içinde (yaklaşık 24 saatti sanırım) bir domuz ile canlı yayında tüm ulusal kanalları kapsayacak şekilde ilişkiye girmesi isteniliyor.  Koskoca Amerika elindeki bütün gücü seferber etmiş olsa da pek sonuca ulaşmış sayılmaz çünkü buldukları tek adres kapatılmış bir okul ve içinde sadece manken var. Süre daraldı ve sayın başkanın tüm umutları tükendi yardımcısı gelip sayın başkana üstü kapalı şekilde yapma desede kaçırılan kızı olduğu için çok umursamıyor. Sokaklar tamamen boşalmış dışarda hayat durmuş ve bütün halk televizyon başında başkanın domuz ile ilişkiye girip girmeyeceğini merakla bekliyor. Ne tür bir psikopat böyle birşey ister orası muamma fakat başkan çaresizce ilişkiye giriyor ancak psikopat  ilişkiye girmesini beklemeden kızı serbest bırakıyor.

Diziyi izlemeyi düşünürseniz çok aile içinde izlenecek bir dizi olduğu söylenemez. Bunu bilerek izleyeceğiniz ortamı ayarlamanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

 

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.