Android Cihazlara Custom Rom Nasıl Kurulur? - Mehmet Barun
Android Yazılım

Android Cihazlara Custom Rom Nasıl Kurulur?

Eğer sizin de bir android cihazınız varsa ve performansından memnun değilseniz ya da farklı arayüzler ve farklı deneyimler elde etmek istiyorsanız,cihazınızın bu bilinmeyen ayarlarını kullanarak onu çok farklı bir android cihaza dönüştürebilirsiniz. Sizde bu konuda meraklıysanız makalemize göz atabilirsiniz.

 

Peki neden böyle bir işleme gerek duyarız ?

Aslında çoğumuz bilmeyiz bile böyle birşeyin olduğunu. Cihazımıza farklı özellikler kazandırabiliriz custom rom kurarak. Ne gibi özellikler derseniz mesela şu an bir çok cihaz güncelleme alamadı. Bu donanım yetersizliğinden değil bizzat üreticilerin satış politikası denebilir. Çünkü bu güncelleme işinde biraz esnek davranıyorlar yani sadece amiral gemi denilen modellere güncelleme veriyorlar ve diğerleri, birçok güncellemeden mahrum kalıyor. Ama geliştiriciler buna da çözüm bulmuş durumdalar.

Başta Cyanogen Mod olmak üzere pek çok geliştirici Android cihazlar için rom geliştirmekteler. Siz kendiniz evde deneyerek hangisinin daha iyi olduğuna karar verebilirsiniz.

NOT 1: Uyarmakta fayda var. Aşağıda anlatılan işlemler cihaza Root yetkisi kazandıracak ve cihazınızı (varsa) garanti dışı bırakacaktır. Bunları göz önünde bulundurarak işlemlere devam ediniz. Ayrıca cihazınızdaki önemli dosyaları ( Galeri, rehber, mesajlar vs. ) yedeklemenizde fayda var.Nasıl Custom Rom yükleriz ?

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.

Yazar Hakkında

Mehmet Barun

Kitap okumayı ve paylaşmayı seven kendi halinde bir öğrenci.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.